| Address: | Koninklijke Baan 69/GV03 Koksijde |
| With residence: | La Tourelle |
| Reference: | LA TOURELLE GV.03 |
| Asking price: | € 230.000 |
| Type: | Groundfloor apartment |
| Available as of: | Date |
| Location: | In centre, On waterside, Open, Residential area |
| Habitable Area: | 70 m² |
| Construction type: | Traditional |
| Levels: | 4 |
| On floor: | 0 |
| Overall condition: | Ready to move in |
| Bedrooms: | 2 |
| BathRooms: | 1 |
| Toilets: | 1 |
| Living room: | Yes, Living room |
| Kitchen: | Yes, Open kitchen, With electrical appliances |
| Cellar: | Yes |
| Terrace: | 20 m² |
| Comfort: | Digital TV |
| Child friendly: | Yes |
| Highway exit: | Yes - between 2km and 3km |
| Railway station: | Yes - between 2km and 3km |
| Railway stop: | Yes - between 2km and 3km |
| Bus node: | Yes - between 1500m and 2000m |
| Tram node: | Yes - less than 500 m |
| Bus stop: | Yes - less than 500 m |
| Tram stop: | Yes - less than 500 m |
| Shop: | Yes - less than 500 m |
| School: | Yes - less than 500 m |
| Daycare: | Yes - less than 500 m |
| Bank: | Yes - less than 500 m |
| Recreation: | Yes - less than 500 m |
| Restaurant: | Yes - less than 500 m |
| Roof: | Pitched roof |
| Roofing: | Roofing tiles |
| Construction Front: | Brick |
| Foundation: | on solid ground |
| Elevator: | Yes |
| Cable : | Yes |
| Videophone: | Yes |
| Certification: | 20200623-0002285469-RES-1 |
| Index: | 421.00 kWh/(m² year) |
| Energy class: | E |
| Permit: | Yes |
| Preemptiverights: | No |
| Allotment permit: | No |
| Area application: | Residential area |
| Judicial decision: | No judicial remedial measure or administrative measure imposed |
| Flood sensitive: | Property located in a non-flood zone |
| Flood area: | None |
| P-score: | A |
| G-score: | A |
| Monument: | Not a protected monument |
| This property may be subject to the renovation obligation imposed by the Flemish government for residential buildings. For more information, consult the website of the Flemish Energy and Climate Agency at https://www.vlaanderen.be/en/moving-housing-and-energy/renovation-obligation-for-residential-buildings | |