| Address: | Klaproosstraat 26 Veurne |
| Reference: | Klaproos |
| Price: | € 1.250/month |
| Type: | Dwelling |
| Available as of: | 7/1/2026 |
| Location: | , Clear view, In residential area, Near quiet road, Residential area |
| Plot surface: | 340 m² |
| Width of plot: | 11.5 m |
| Depth of plot: | 30.6 m |
| Construction type: | Traditional |
| Year of construction: | 2017 |
| Levels: | 2 |
| Overall condition: | Luxury finish |
| Bedrooms: | 3 |
| BathRooms: | 1 |
| Toilets: | 2 |
| Living room: | 40 m², Living room |
| Kitchen: | Yes, Open kitchen, With electrical appliances |
| Storage: | 12 m² |
| Terrace: | 24 m² |
| Garden: | Yes |
| Garden orientation: | South |
| Garden quality: | Nicely laid out |
| Parking: | 2 |
| Parking Types: | Private |
| Child friendly: | Yes |
| Highway exit: | Yes - between 2km and 3km |
| Railway station: | Yes - between 1000m and 1500m |
| Railway stop: | Yes - between 1000m and 1500m |
| Bus stop: | Yes - less than 500 m |
| Shop: | Yes - less than 500 m |
| School: | Yes - less than 500 m |
| Daycare: | Yes - less than 500 m |
| Bank: | Yes - less than 500 m |
| Recreation: | Yes - less than 500 m |
| Restaurant: | Yes - less than 500 m |
| Frame: | PVC |
| Roof: | Pitched roof |
| Roofing: | Roofing tiles |
| Construction Front: | Brick |
| Foundation: | on solid ground |
| Glazing: | Double, High efficiency glass |
| Heating: | Central heating boiler, Individual, High performance boiler, Natural gas |
| HeatedWater: | Individually, Gasboiler (property) |
| Isolation: | Fully insulated |
| Solarblinds: | Yes |
| Cable : | Yes |
| Certification: | 38025-G-2013_223/EP16287/L001/D01/SD001 |
| Index: | 86.03 kWh/(m² year) |
| Expires: | 7/14/2027 |
| Energy performance: | Yes |
| Permit: | Yes |
| Preemptiverights: | No |
| Allotment permit: | No |
| Area application: | Residential area |
| Judicial decision: | No judicial remedial measure or administrative measure imposed |
| Flood sensitive: | Property located in a non-flood zone |
| Flood area: | None |
| Monument: | Not a protected monument |